rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - styczeń 2017

huta_pieniacka_160x160

Po zbrodni wysadzenia w powietrze w 2017 roku Pomnika Ofiar ludobójstwa UPA i SS Galizien dokonanego w 1944roku w Hucie Pieniackiej zadzwoniłem 10.01. b.r.do Ambasady Ukrainy w Polsce i przeprowadziłem rozmowę z I-Sekretarzem tej placówki dyplomatycznej w Warszawie Panią Natalią Żytariuk.

Poniżej prezentuję treść tego wywiadu...

* * *

Rajmund Pollak:: Czy Pan Ambasador UA w Polsce uznaje Banderę i UPA za bohaterów Ukrainy?

Natalia Żytariuk: Całe UPA nie jest odpowiedzialne za mordy na Wołyniu!

Kto Pani zdaniem zatem ponosi odpowiedzialność za mordy dokonane na Polakach w Hucie Pieniackiej?

Trzeba to zbadać. Dopiero historycy powinni to zbadać. To nie jest zadanie dla dyplomatów lecz dla historyków!

Czy będą oficjalne przeprosiny Ukrainy za mordy UPA dokonane na Polakach w Hucie Pieniackiej?

Nie mam informacji na ten temat

Co Pani myśli o wysadzeniu pomnika ofiar ludobójstwa dokonanego przez UPA w Hucie Pieniackiej?

Uważam to za nieprawidłowe działanie.

Czy Ambasada Ukrainy wyda notę dyplomatyczną?

Nie wiem jak mój rząd zareaguje. Polska ambasada na Ukrainie nie wydała do tej pory żadnej noty dyplomatycznej w tej sprawie, a kolej rzeczy w takim przypadku jest taka, że to najpierw wasza dyplomacja powinna wydać notę dyplomatyczną.

Kiedy Rząd Ukrainy odbuduje pomnik polskich ofiar mordów UPA w Hucie Pieniackiej?

Nie wiem. Trzeba zbadać jakie są zobowiązania w takich sprawach!

Jako dyplomatka Ukrainy jak Pani ocenia banderowców?

Nie jestem osobą odpowiedzialną za tematy historyczne i dlatego nie podejmuję takich tematów. Tym ma się dopiero zająć komisja mieszana historyków! Ja jestem dyplomatą nie historykiem!

(Gdy przeczytałem Pani Natalii Żytariuk całą treść przeprowadzonego telefonicznie wywiadu, to zażądała, abym dodał następującą opinię Pani Pierwszej Sekretarz Ambasady Ukrainy w Warszawie:
Osobiście potępiam zniszczenie pomnika Polaków w Hucie Pieniackiej i uważam, że akt ten szkodzi przyjaźni ukraińsko-polskiej.

* * *

Czytelnikom należy się jeszcze ze strony prowadzącego ten wywiad ważna informacja o tym, że IPN badał zbrodnię w Hucie Pieniackiej i nie ma historycznie żadnych wątpliwości, kto tego ludobójstwa na Polakach dokonał.

Zbrodni w Hucie Pieniackiej - dopuszczono się 28 lutego 1944 roku i było to ludobójstwo dokonane na polskiej ludności cywilnej w Hucie Pieniackiej, w wyniku której śmierć poniosło ponad 850 niewinnych ludzi. Pacyfikacji dokonali, według śledztwa IPN, ukraińscy żołnierze 4 Pułku Policyjnego SS 14 Dywizji SS „Galizien" wraz z okolicznym oddziałem Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) (najprawdopodobniej sotnia Dmytra Karpenki, ps. „Jastrub") i oddziałem paramilitarnym składającym się z nacjonalistów ukraińskich, pod dowództwem Włodzimierza Czerniawskiego.

Wywiad przeprowadził dnia 10.01.2017roku:
Rajmund Pollak
2017-01-11 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)
inflacja_zlotowka_160x160

PKB, czyli Produkt Krajowy Brutto, którym operują nasi najbardziej eksponowani ekonomiści zarówno rządowi jak i z wyższych uczelni ekonomicznych jest jedną wielką mistyfikacją!


W odpowiedzi na interpelację Posła na Sejm R.P. Józefa Brynkusa, Ministerstwo Finansów przekazało oficjalną wykładnię, z której wynika niedwuznacznie, że dochody ponadnarodowych korporacji finansowych, zagranicznych koncernów przemysłowych, obcych hipermarketów, zagranicznych banków, niepolskich właścicieli niektórych mediów, a nawet dystrybutorów rosyjskiego gazu i arabskiej ropy naftowej tworzą polski produkt krajowy brutto.

Zatem firma FCA mimo, że ponad 90% zmontowanych w Tychach samochodów wysyła na eksport, a Polska nie mając już akcji tej firmy nie uczestniczy w podziale dywidendy, to jest wg. GUS firmą dającą dochód naszemu pięknemu krajowi, a nie Włochom i Amerykanom.

Mamy w Gliwicach montownię samochodów „Opel", która przynosi spore dochody m.in. niemieckim akcjonariuszom, jednak według GUS nie ma znaczenia gdzie płyną pieniądze, bo stanowią one rzekomo część naszego PKB!

Najchętniej kupowanym nad Wisłą samochodem jest czeska „Skoda" i mimo, że zyski z tej sprzedaży tylko w znikomej części pozostają w naszym kraju, to nasi „wspaniali" ekonomiści całość nie tylko tych zysków, ale również cały przychód wliczają do Produktu Krajowego Brutto!

Gdy rezydent rosyjskiego Gazpromu sprzeda ten gaz w Polsce, to pomimo, że jego dochód wcale w naszym kraju nie pozostaje, to stanowi...element naszego PKB!

Globalne koncerny naftowe, które posiadają rozwinięte sieci stacji benzynowych w Polsce transferują swoje dochody za nasze granice, ale GUS wlicza ten dochód do naszego dochodu narodowego!

Największy kabaret jest z obcymi bankami, bo wystarczy, że rok są zarejestrowane w Polsce, a już GUS wlicza ich obroty do naszego PKB.

Kto mi nie zechce uwierzyć na słowo, to niech zapozna się z prezentowaną poniżej pierwszą stroną odpowiedzi Ministerstwa Finansów R.P. na interpelację Pana Posła Józefa Brynkusa.

brynkus_mf

Najbardziej surrealistyczne jest wliczanie eksportu (pomniejszonego o import) dokonywanego przez obce firmy... do naszego PKB, bo to oznacza, że im większy dochód z eksportu płynie za granicę ( czyli poza Polskę) tym bardziej wzrasta GUS-owskie PKB!

Moim zdaniem i z logicznego punktu widzenia Produkt Krajowy Brutto to stanowi tylko i wyłącznie to, co jest wytwarzane przez nasz kraj, a dochód narodowy, to jest tylko i wyłącznie dochód Rzeczpospolitej, a nie suma wszystkich dochodów, które wyciskają jak z gąbki obce koncerny i korporacje finansowe z potu i zdrowia Polaków, a potem transferują zyski do banków Szwajcarii, USA, RFN, Włoch, Francji, Belgii itd...

Cudu gospodarczego nadal nie ma, a PKB wyliczany przez GUS, to jest tylko ordynarna ściema!

Rajmund Pollak

2017-01-04 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 532991
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała